
Aha, torej se hitro zasluži. Po kakšni logika, saj bi potem ves svet tja vlagal. Ravno tako kot se lahko dobi, se lahko izgubi, pravi zdrava kmečka pamet. Očitno tudi te nimamo veliko v državnem zboru.
Tako je izglasovan zakon, ki je zelo škodljiv za slovenski finančni trg in s tem tudi za navadne smrtnike. Hočejo pozitivno vplivati na ljubljansko borzo in na dogajanje okoli nje, delajo pa ravno nasprotno. Podobno počnejo tudi z državnimi podjetji, ki kotirajo na borzi. Petrol je investiral v novoizdane delnice Nove ljubljanske banke, seveda zato da se še naprej podpira tajkunstvo. Naložba, ki so jo delničarji tega črpalkarja sprejeli kot neumno, je seveda vplivala na zdrs tečaja. Petrol bi moral graditi črpalke v drugih državah, ne pa kupovati slovenske okorele banke, ker tem primanjkuje denarja. Ne samo da državljani z varčevanjem podpiramo prikrite menedžerske prevzeme, to počnejo tudi največja podjetja. Razvoj? Utopija. Gre le za volilne glasove. Z navideznim ustavljanjem bogatenja nekaterih se skušajo priljubiti slovenskim delavcem.
Vlada si je privoščila še en predvolilni manever, tako pravijo nekateri poslanci. V nedeljo bo potekal referendum o pokrajinah. Tako kot včeraj poslanci niso vedeli, kaj pomeni omenjeni davek, tako prebivalci ne vedo, kaj bodo prinesle pokrajine. Spet je odločitev v rokah nekoga, ki ne ve, zakaj se gre.
Te lahko prinesejo slabo in dobro. S takim političnim kadrom, kot ga ima zdaj Slovenija, pa ne kaže na nič dobrega. Vsekakor so nesposobni iz pokrajin izluščiti korist za navadne državljane, okoristili se bodo nekateri posamezniki.